Skip Navigation Links English  

Teknik Etkinlikler

IFAT Eurasia Çevre Teknolojileri Fuarı

Elektrokimyasal Arıtım Teknolojisi Uygulaması Semineri (19.12.2018)

  

Sazova Bilim ve Kültür Parkı Su Dünyası Teknik Gezisi (13.12.2018)

Proje Fuarı-2018

 

Uluslararası Su ve Çevre Kongre ve Fuarı -Bursa (22 mart 2018)

 

Tepebaşı Belediyesi Bilgi İşlem Müdürü Suat Yalnızoğlu'nun Akıllı Şehirler Semineri (8 Mart 2018)

Proje Fuarı 2017

 

TMMOB ÇMO Ankara Şubesi Bölümümüzde "Çevre Mühendisliği ve Çalışma Alanları" konulu seminer düzenlemiştir. (06.04.2017)

 

 

Çevre Mühendisliği Bölümü Öğrencileri Topluma Hizmet Dersi Kapsamında 37 ilk ve orta okulda toplam 5190 öğrenciye "Çevre Eğitimi" verdi. (29.12.2014)

3

 

Odunpazarı Belediyesi, 37 ilk ve ortaokulda 5 bin 190 öğrenciye ambalaj atıkları, atık piller ve bitkisel atık yağlar hakkında eğitim semineri düzenledi.

Çevre koruma çalışmalarında yeni bir döneme giren Odunpazarı Belediyesi, kurumlararası iş birliği ile çalışmalarını genişletiyor. Son olarak Anadolu Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü ile ortak bir projede çalışan Odunpazarı Belediyesi, bölüm öğrencilerinin de katılımlarıyla gerçekleşen eğitimlerde 5 binin üzerinde öğrenciye ulaştı. Çevre Mühendisliği Bölümü 2. sınıf öğrencilerinin katkılarıyla 37 ilk ve ortaokulda 5 bin 190 öğrenciye ambalaj atıkları, atık piller ve bitkisel atık yağlar hakkında eğitim semineri düzenleyen belediye ekipleri, Eskişehir’in geleceği için büyük bir projeye daha imza attı.

BAŞKAN KURT’TAN ÇEVRECİ ÜNİVERSİTELİLERE ANLAMLI TEŞEKKÜR

Sağladıkları büyük destek ile Odunpazarı geri kazanım çalışmalarının büyük bir ilerleme kaydetmesine katkı sağlayan öğrenciler, Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt’la bir araya geldi. Odunpazarı Belediyesi meclis salonunda gerçekleşen buluşmada öğrencilere duyarlı yaklaşımları için teşekkür eden Başkan Kurt, teşekkür belgesi takdim etti.

ÇAĞDAŞ PROJE VURGUSU

Programda Çevre Mühendisliği öğretim görevlileri Doç. Dr. Ümran Ün ve Yrd. Doç. Dr. Semra Malkoç’a da plaket takdim eden Başkan Kurt, “ Odunpazarı Belediyesinde yepyeni bir dönem başladı. Çevre koruma çalışmalarına artık ortak ve çağdaş projeler damga vuracak. Bu nedenle üniversitelerimizin katkıları bizler için çok büyük önem taşıyor. En büyük hedeflerimizden biri de çevre bilinci kazanmış nesillerin yetişmesine katkı sağlamak. Bunu da başta değerli akademisyenlerimiz ve üniversite öğrencilerimiz olmak üzere sivil toplum kuruluşlarının destekleriyle başaracağız” ifadelerini kullandı.

http://www.milliyet.com.tr/5-bin-ogrenciye-cevre-egitimi-eskisehir-yerelhaber-546116/

http://www.irfanbilgic.com/?Syf=18&Hbr=353506&/%C3%96%C4%9ERENC%C4%B0LER%C4%B0M%C4%B0ZE-%C3%87EVRE-B%C4%B0L%C4%B0NC%C4%B0-E%C4%9E%C4%B0T%C4%B0M%C4%B0

http://www.tedeskisehir.k12.tr/haberler/haber.php?id=904 

Doç. Dr. Ümran TEZCAN ÜN  Çamlıca Mahallesi Fahri Günay Ortaokulu’nda "Çevre Kirliliği" konulu Söyleşiye katıldı. (29.03.2013)

Tepebaşı Belediyesi Basın Yayın Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nün yürüttüğü Sosyal Yaşam Okulu etkinlikleri sürüyor. Bu kapsamda Ulusal ajans bünyesindeki Comenius projesi olan ‘ Listen to the Voice of Nature ‘isimli çevre projesini yürüten, Çamlıca Mahallesi Fahri Günay Ortaokulu’nda AB destekli “Çevre Kirliliği” konulu bir söyleşi yapıldı. Tepebaşı Belediyesi ve Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği işbirliği ile yapılan söyleşiye Anadolu Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü’nden Doç. Dr. Ümran Tezcan Ün konuşmacı olarak katıldı. Söyleşide su, toprak ve hava kirliliği ve kirliliği önlemek konusunda yapılması gerekenler anlatıldı.

http://www.anadolugazetesi.net/cevre-egitimi-suruyor-n-9104.aspx

http://www.tepebasi.bel.tr/haberler/HaberDetay.aspx?hid=2564

 

 

Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Ümran TEZCAN ÜN 2011 “International Conference on Environment Science and Biotechnology “ kongresinde "Mükemmel Bildiri(Excelent Paper)" ödülünü aldı. (26.11.2011)

http://www.icaas.net/best.html

http://www.icesb.org/best.htm

 

 

German-Turkish Workshop on Air Pollution and Health Effects (December 15-17, 2014 Eskişehir)

 

 

5. Uluslararası Katılımlı Hava Kirliliği ve Kontrolu Sempozyumu (18-20 Eylül 2013 Eskişehir)

 

Doğa ve Çevre Kulubü - Bursa Çimento Fabrikası Teknik Gezisi (Aralık 2012)

 

Doğa ve Çevre Kulübü - Bursa TOFAŞ Teknik Gezisi (Aralık 2012)

 

Doğa ve Çevre Kulübü - Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Tıbbi Atık Sterilizasyon Tesisi Teknik Gezisi (Nisan 2012)

 

Ana Sayfa | Bölüm | Lisans | Yüksek Lisans | Doktora | Araştırma | Sürekli İyileşme

© 2010 CENG. Tüm hakları saklıdır.

Valid XHTML 1.0 Transitional Valid CSS!